בריאות ורפואה
הגורמים הנפוצים לכאבים בקיום יחסי מין
5 בנובמבר 2015
0

כאבים בקיום יחסי מין הינם תופעה נפוצה מאוד, הבעיה היא שרבים חוששים לדבר על הבעיה הזו. ישנן נשים שהכאבים הללו גורמים להם לבעיות רבות בזוגיות ובחיים עצמם ולכן, חשוב שידעו כי בעזרת טיפול מתאים ניתן להעלים לחלוטין את הכאבים הללו ולאפשר לאישה ליהנות מיחסי המין באופן הטוב ביותר. כמובן, כאבים בעת קיום יחסי מין יכולים להיות כבר מהרגע הראשון, יכולים להתחיל לפתע פתאום באמצע החיים, לאחר לידה (גם אם כבר עברה תקופה ארוכה) ובאופן כללי ובכל מקרה, ניתן למצוא טיפול אשר ימנע את התופעה ויעניק לך איכות חיים טובה והנאה רבה.

אבחון מתאים

הדבר הראשון והחשוב ביותר שיש לבצע בעת שמבחינים במצב של כאבים בקיום יחסי מין שחוזרים כמה פעמים הוא לגשת לאבחון מקצועי. אבחון שכזה יכלול בדיקה גניקולוגית וכן טיפול מיני אשר לעיתים משלב את שני בני הזוג.

חשוב לדעת שישנם גורמים רבים ושונים אשר יכולים לגרום לכאבים בזמן קיום יחסי מין ולכן הטיפול יהיה בהתאם לגורם הספציפי בו מדובר. בין הגורמים הנפוצים ביותר לכאבים מסוג זה ניתן למצוא:

  • דלקת בנרתיק – בין אם הדלקת ידועה ומטופלת ובין אם אינך יודעת שהיא כלל קיימת. מדובר באחד הגורמים הנפוצים ביותר לכאבים בזמן קיום יחסי מין.
  • וסטיבוליטיס – מחלה שכיחה בקרב נשים רבות המוכרת גם בשם וסטיבולודיניה.
  • לידה – לעיתים רבות, גם תקופה ארוכה לאחר לידה, נשים חוות כאבים חזקים מאוד. במקרים כאלו לרוב יומלץ פשוט להמתין ולתת לזמן לעשות את שלו אך כמובן, חשוב לפנות לאבחון בכדי להיות בטוחים שהגורם הוא אכן הלידה ולא בעיה אחרת.
  • כיווץ שרירים – ישנו מצב לא רצוני ובלתי נשלט אשר גורם לכאבים גם בעת קיום יחסי מין וגם בזמן החדרת טמפון או בדיקה גניקולוגית פשוטה.
  • יובש בנרתיק – יובש גורם לגירודים, אי נוחות, תחושת צריבה וכן כאבים בקיום יחסי מין. כמובן, יש דרגות שונות של יובש בנרתיק ולכן בעת אבחון מקצועי הרופא יבדוק את דרגת היובש ועל פי הדרגה הזו יעניק טיפול מתאים ומועיל.

לסיכום, ניתן לטפל בכאבים בעת יחסי מין ולכן חשוב לא להתבייש ולפנות לאבחון וטיפול מוקדם ככל האפשר.

פרופסור יעקב בורנשטיין – מומחה למיילדות וגיניקולוגיה
באתר תוכלו למצוא מידע רב אודות וסטיבוליטיס ודרכי הטיפול.

דילוג לתוכן